Skuteczna terapia EEG Biofeedback (neurofeedback)

Wychodząc naprzeciw dzisiejszym potrzebom oferuję zajęcia logopedyczne i EEG Biofeedback w gabinecie oraz mobilnie w Twoim domu. Zapewniam indywidualne podejście tworząc spersonalizowany plan terapii. Moim celem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki, która przynosi trwałe rezultaty. Oferta skierowana jest zarówno dla dzieci i dorosłych.

EEG Biofeedback

EEG Biofeedback (EEG – elektroencefalograf, z ang. biofeedback – biologiczne sprzężenie zwrotne) to monitorowanie i trenowanie czynności bioelektrycznej generowanej przez mózg. Dostarcza człowiekowi informacji zwrotnej („feedback”) o zmianach jego stanu fizjologicznego.

Metoda powstała w ośrodku szkolenia astronautów NASA, następnie weszła do medycyny klinicznej. Jest to metoda terapeutyczna wpisana do Międzynarodowego Spisu Procedur Medycznych. Stosowana jest w treningu sportowców w Polsce i na świecie, m.in. kajakarzy, piłkarzy, czy skoczków narciarskich,

Aktywność mózgu (fale mózgowe) zarejestrowana jest przy pomocy specjalistycznego, innowacyjnego sprzętu polskiej firmy HPM MEDICAL – Easy Biofeedback. Elektrody podłączone przez czepek do głowy badanej osoby przekazują informacje o aktywności elektrycznej, a następnie wszelkie zebrane dane są interpretowane i analizowane przez specjalistyczne oprogramowanie.

łucznik EEG Biofeedback

Terapia dla Twojego dziecka

Jeśli szukasz rozwiązania dla swojego dziecka, które pomoże mu lepiej kontrolować swoje emocje i stres, to EEG Biofeedback jest właśnie tym, czego potrzebujesz!

W obecnych czasach wpływ smartfonów na koncentrację dzieci jest faktem, którego nie możemy lekceważyć.

Dzięki EEG Biofeedback Twoje dziecko będzie mogło nauczyć się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i poprawić swoją koncentrację,

EEG Biofeedback jest również doskonałym narzędziem dla dzieci z ADHD, które mają trudności z koncentracją i kontrolą impulsów. Dzięki regularnym sesjom biofeedback Twoje dziecko będzie mogło nauczyć się, jak kontrolować swoje zachowanie i reakcje, co wpłynie na poprawę jego samopoczucia i funkcjonowania w codziennym życiu.

Dla dzieci stworzone są specjalnie gry, a cały proces jest przeprowadzany w sposób zabawowy i interaktywny, dzięki czemu Twoje dziecko będzie miało świetną zabawę, jednocześnie ucząc się nowych umiejętności.

Każdy stan emocjonalny znajduje odzwierciedlenie w aktywności naszego mózgu.

Ważnym jest, iż poszczególnym stanom psychicznym człowieka odpowiadają określone częstotliwości i amplitudy fal mózgowych. Inna jest aktywność mózgu człowieka wypoczętego i zrelaksowanego, a inna człowieka, który ma problemy z koncentracją uwagi, który jest w depresji, permanentnym stresie, jest wypalony zawodowo, czy też cierpi na bezsenność. Trening EEG Biofeedback pozwoli szybciej i lepiej wyciszyć się, zrelaksować się oraz nauczyć się panować nad emocjami. Jest to przyjemna forma treningu mająca wiele zastosowań i skierowana jest dla szerokiej grupy użytkowników.

EEG Biofeedback
Neuroplastyczność mózgu

Neuroplastyczność

Mózg ludzki posiada niesamowitą zdolność uczenia się. Nauczony określonego sposobu reagowania, może tę reakcję powielać w podobnych sytuacjach. Często jednak reakcje, wzorce, które wypracowaliśmy w ciągu naszego życia nie są dla nas optymalne. Zdarza się, że nie radzimy sobie ze stresem, z koniecznością przyswajania i przetwarzania dużej ilości informacji, z presją otoczenia oraz z sytuacjami, które oceniamy jako trudne.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam mózg z jego naturalną zdolnością do uczenia się i zmiany wzorców (neuroplastyczność).

Zmień swoje życie

Ciesz się pełnią swojego potencjału dzięki EEG Biofeedback! Innowacyjna technologia pozwala Ci na lepsze poznanie i kontrolowanie swojego ciała, dzięki czemu możesz lepiej radzić sobie ze stresem, poprawić swoją koncentrację i zwiększyć swoją produktywność. W połączeniu z technikami mindfulness, takimi jak skupienie uwagi na oddechu czy świadome postrzeganie otaczającego świata, możemy osiągnąć jeszcze głębszy stan relaksacji i zredukować objawy stresu i poprawić jakość snu.

Easy Biofeedback system 5 generacji

Moduł Easy precyzyjnie i automatycznie ustawia poziom trudności do Twoich potrzeb. Technologia opracowana w HPM sprawiła, że praca z biofeedbackiem stała się przyjemna i harmonijna..
Easy Biofeedback ma możliwość pracy z tak zwaną falą geniuszu czyli falą Gamma.
Tylko HPM Easy Biofeedback posiada innowacyjny system do automatycznego ustawienia poziomu trudności dla Ciebie.

Kwitnij z naturą i EEG Biofeedback